Održana 18. Svetosavska trka ulicama Valjeva

Juče je na centralnim gradskim ulicama Valjeva održana 18. Svetosavska atletska trka, stalna gradska manifestacija. Organizatori su  bili Sportski savez Valjeva i AK „Metalac“, uz podršku Grada Valjeva i Eparhije valjevske, kao i preduzeća među kojima je i „Valjevska pivara“. Po izuzetno lepom vremenu za ovo doba godine bilo je preko 400 učesnika iz 19 gradova, od predškolaca i đaka, do seniora i juniora u obe konkurencije, vojnika i policajaca. Ukupno je održano 15 trka, dodeljeno sijaset medalja, diploma i pehara, a među darodavcima majica i promo-materijala bila je i naša kompanija. U glavnoj trci seniora na 5000 metara pobedio je Darko Š½ivanović iz Kragujevca, dok je kod seniorki na 3000 metara prvo mesto osvojila Elvedina Zornić iz Novog Pazara. Po tradiciji, najviše uspeha imali su Novopazarci i Užičani, a učestvovali su atletski klubovi Crvena Zvezda, čŒačak, Užice, Š abac, Niš,Kragujevac, Raška, Surčin, Krupanj…

Zamenik gradonačelnika Valjeva Š½arko Kovač priredio je prijem za organizatore i predstavnike klubova, kojem je prisustvovala Slavica Tomašević, pomoćnik direktora Valjevske pivare. Bio je tu i poznati sportski komentator RTS-a Rale Simić, koji je uživo komentarisao Svetosavsku trku, zatim Brana Radović, atletski radnik i dugodišnji voditelj Svetosavske trke, rođeni brat legendarnog književnika Duška Radovića. Posebnu pažnju privukao je legendarni prognostičar RHMZ-a Nedeljko Todorović, ovogodišnji promoter trke. Nedeljković se decenijama bavi trčanjem i učesnik je brojnih maratona. Lep dan izmamio je dosta Valjevaca na start i cilj trke, tako da je uspešno nastavljena jedna lepa tradicija.